Робота психологічної служби дошкільного навчального закладу спрямована на:

- створення та дотримання психологічних умов, що забезпечують оптимальний психологічний та особистісний розвиток кожної дитини;
- формування мотиваційної сфери педагогів для подальшої реалізації свого творчого потенціалу;
- організацію взаємодії з батьками з метою співпраці у системі «Дитячий садок – сім’я»;
- реалізацію діагностичної, профілактичної, прогностичної, консультативної функції.

Зміст та напрямки діяльності психологічної служби:
Зміст діяльності психологічної служби в роботі з дітьми раннього віку
Мета: створення умов для сенсорного та емоційного розвитку дитини, забезпечення повної адаптації до дитячого садка.
Розвиваючий напрям
Мета: розвиток сприйняття, наочно-образного мислення, продуктивних видів діяльності.
Зміст: діяльності психологічної служби в роботі з дітьми молодшого дошкільного віку
Мета: створення умов для формування психічних новоутворень, що забезпечують усвідомлення дитиною власного «Я».
/Files/images/35003.gif
Зміст діяльності психологічної служби в роботі з дітьми середнього дошкільного віку
Мета:створення умов для формування особистісних якостей, розвитку пізнавальних процесів та комунікативних здібностей дитини.
Діагностичний напрям
Мета: визначення рівня розвитку пізнавальних процесів, міжособистісних взаємовідносин дітей з однолітками.
Розвиваючий напрям
Мета: розвиток емоційної сфери, нахилів та здібностей дитини.
Зміст діяльності психологічної служби в роботі з дітьми старшого дошкільного віку
Мета: створення умов для формування соціальної адаптації дитини.
Діагностичний напрям/Files/images/cartoon_198.gif
Мета: визначення ступеня психологічної готовності дошкільників до навчання у школі, рівня розвитку пізнавальних процесів, психоемоційного благополуччя дитини у дитячому садку, міжособистісних взаємовідносин дітей з однолітками.
Розвиваючий напрям
Мета: розвиток пізнавальної активності, мотиваційної сфери, формування довільної регуляції діяльності дошкільника.

Батьківський всеобіч: «Психічне здоров’я дитини»
Рекомендації щодо виховання:
1. Виявляйте свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що ви любитиме ії завжди, за будь-яких обставин.
2. Повірте у неповторність та оригінальність вашої дитини, у те що вона унікальна, єдина така у світі.
3. Приймайте дитину такою, якою вона є, зі всіма своїми вадами та чеснотами. Підкреслюйте ії сильні сторони, але ії вчинки оцінюйте об’єктивно. Оцінюйте не саму дитину, а тільки ії вчинок.
4. Дайте вашій дитині більше самостійності, не забирайте у неї право на помилку, адже, виправляючи свої помилки дитина вчиться.
5. Ніколи не погрожуйте дитині, просто розкажіть їй, що ви змушені будете зробити в тому разі, якщо вона обере/Files/images/629009.gif небажаний для неї і для оточення спосіб поведінки.
6. Дотримуйтесь єдності вимог у сім’ї, інакше дитина навчиться пристосуватись і обманювати.
7. Ніколи не з’ясовуйте стосунків у присутності дитини. Виникнення дитячих неврозів має тісний зв'язок із негативною дією сварок між батьками у присутності дітей.
8. Чітко встановіть права та обов’язки дитини у сім’ї (відповідно до ії віку та можливостей).
9. Не соромтеся визнати перед дитиною свою помилку чи неправоту, попросити у неї вибачення.
10. Демонструйте оптимізм. Виражайте впевненість у хорошому результаті, у можливостях дитини - цим ви укріплюєте віру дитини у себе, сприяєте ії позитивному ставленню до світу і оточення, зміцнюючи ії психічне здоров’я.