Логопед рекомендує

В дошкільному навчальному закладі № 42 «Мальвіна» функціонує дві логопедичні групи. Логопедичну корекційну роботу в них ведуть вчителі - логопеди:  Чечета Олена Володимиівна та Чернопєнєва Ірина Володимирівна

В закладі відповідно до санітарно-гігієнічних вимог обладнано логопедичні кабінети, в яких розміщено в достатній кількості методичний матеріал та обладнання, необхідні для успішної роботи вчителя-логопеда з дітьми. В достатній кількості кабінети забезпечено меблями з урахуванням віку дітей.

Графік роботи вчителів - логопедів:   понеділок 13:00 – 17:00,

інші дні 9:00 - 13:00

Логопедичний кабінет гр. "Кошенята"                                  Логопедичний кабінет гр. "Рум'яні щічки"

Під час навчально-виховного процесу вчителі-логопеди дошкільного навчального закладу проводять з дітьми–логопатами різні форми роботи: фронтальні, індивідуальні, підгрупові заняття, ігри-мандрівки, мовні хвилинки, години мовленнєвих ігор, конкурси, вікторини.

Індивідуальні заняття проводяться з використанням дихальних та артикуляційних вправ, масажу язика, вправ на розвиток дрібної моторики пальців рук, ігор на розвиток психічних процесів. Індивідуальні заняття проводяться щоденно, в першу і в другу половину дня. На кожну дитину планується індивідуальне заняття. Чітко визначається тема, мета, обладнання і хід заняття. На початку занять використовується зацікавлення, в кінці здійснюється підсумок заняття, дається оцінка діяльності дитини.

Під час фронтальних занять дітям пропонуються ігри та вправи на закріплення правильної вимови звуків, на розвиток процесів мислення, використовуються завдання зростаючої складності. Впроваджуються різні форми, методи, прийоми і засоби навчання в межах державних стандартів, які забезпечують достатній рівень підготовки вихованців. Фронтальні заняття проводяться 2 рази на тиждень. Заняття мають чітко визначену структуру, цікаві по змісту. Підбираються доступні дітям завдання. До кожного завдання і гри підбирається відповідний демонстраційний, наочний матеріал. Підгрупові заняття проводяться щоденно в першу половину дня. Для кожного заняття підбираються різні завдання, доступні, цікаві, чітко структуровані.

Вчителі - логопеди постійно виконують роботу, направлену на максимальну корекцію вад у розвитку мовлення дітей, працюють в тісному контакті з педагогами, які відвідують фронтальні та індивідуальні заняття з дітьми, надають консультації для педагогічних працівників та батьків по використанню спеціальних методів та прийомів надання допомоги дітям, що мають недоліки у мовленні.

Вихователі логопедичних груп працюють з дітьми за програмою виховання і навчання дітей "Дитина". Поряд з розвивальними, виховними та навчальними завданнями вирішують і корекційно-відновлювальні завдання в ІІ половину дня: усувають недоліки у сенсорній, емоційно-вольовій, інтелектуальній сферах, що зумовлені особливостями мовленнєвого дефекту. Вихователі звертають увагу не тільки на корекцію наявних відхилень у розумовому, фізичному розвитку, а й на розвиток і вдосконалення діяльності збережених аналізаторів, згідно схеми обстеження дітей-логопатів. Щоденно проводять спостереження за мовленнєвою діяльністю дітей, забезпечують їх мовленнєву активність, контролюють правильну вимову поставлених звуків, відпрацьовують граматичні форми. Для цього в логопедичних групах створено мовленнєві куточки, де зібрано дидактичний та методичний матеріал по роботі з дітьми-логопатами, а саме: предметні та сюжетні картинки, іграшки, предмети для розвитку дрібної моторики рук, дидактичні ігри, посібники, навчальні картки, лото, мозаїка тощо. Ведеться книга взаємозв’язку між вчителем-логопедом та вихователями логопедичної групи, де зазначаються дидактичні, дихальні вправи та вправи для розвитку дрібної моторики, пропозиції та рекомендацій вчителя-логопеда щодо їх використання, конкретні висновки роботи вихователя щодо виконання завдань з кожною дитиною.

Педагоги планують та проводять з дітьми навчальну діяльність з розвитку мовлення. Під час занять вихователі реалізують завдання з розвитку фонематичного слуху, виховання звукової культури мовлення, формування граматичної будови мовлення, збагачення активного словника, частково використовують граматичні ігри та вправи, скоромовки, чистомовки, загадки-добавлянки, пальчикові ігри. Всі вихователі систематично планують і проводять індивідуальну роботу з дітьми з розвитку мовлення у формі дидактичних ігор, вправ, завдань.

В логопедичних групах корекційно-відновлювальна робота проводиться спільно з музичним керівником,  психологом.